Książki

Godziny pracy biblioteki i czytelni:

Poniedziałek 7:30-16:00
Wtorek 7:30-16:00
Środa 7:30-14:45
Czwartek 8:30-16:00
Piątek 10:45-16:00

Odkryj magię czytania!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem edukacji informacyjnej, czytelniczej i medialnej dla uczniów oraz nauczycieli. W bibliotece realizowane są zadania z zakresu gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów.  Nauczyciele-bibliotekarze udzielają wsparcia nauczycielom i pracownikom szkoły w dokształcaniu oraz codziennej pracy dydaktyczno – wychowawczej, a gromadząc materiały do tych zadań, informują o nich i udostępniają je.

Księgozbiór biblioteki obejmuje prawie 9 tysięcy woluminów, skatalogowanych według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. Wypożyczanie, rezerwowanie oraz katalogowanie książek odbywają się z wykorzystaniem programu MOL NET +. Katalog w całości znajduje się komputerowej bazie danych, która jest na bieżąco uzupełniana, przez co wypożyczenia odbywają się szybko, bez długiego oczekiwania. Poza zbiorem głównym książek wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe, rzeczowe, albumy dostosowane do wieku uczniów – są one udostępniane w czytelni oraz wypożyczane na zajęcia lekcyjne. Wolny dostęp do części księgozbioru pozwala czytelnikom na swobodne dokonywanie wyboru pozycji, którą chcą przeczytać. W zbiorach bibliotecznych znajdują się również dokumenty specjalne i audiowizualne.

W bibliotece działa Koło Miłośników Książki, którego uczestnikami są chętni uczniowie wszystkich klas. Wykonują gazetki biblioteczne, przygotowują zajęcia dla najmłodszych kolegów ze szkoły, poszerzają swoją wiedzę o książce, nabywają praktyczne umiejętności z zakresu technicznej pracy bibliotecznej, rozwijają zdolności artystyczne i organizacyjne. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek podczas 6. i 7. godziny lekcyjnej.