Cudze chwalicie, swego nie znacie

W piątek 23 lutego zainaugurowaliśmy w naszej szkole nowy projekt pod nazwą “Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jest on powiązany z edukacją regionalną, której zajęcia w częstochowskich szkołach mają uczniowie klas szóstych. Nasz  projekt w zamierzeniach przeznaczony będzie nie tylko dla nich, ponieważ chcemy, aby jak najwięcej uczniów z naszej szkoły skorzystało z niego. Co miesiąc zapraszać będziemy znane osoby, pochodzące lub mieszkające w Częstochowie. Pierwszą z nich był Kuba Bociąga – częstochowski podróżnik, wokalista zespołu Ampera oraz autor dwóch części książek “100 krajów przed 40-stką”, będących opisem jego fascynujących wojaży, podczas których odwiedził już 103 kraje. Kuba w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoich podróżach, niespodziewanych sytuacjach,  które mu się przydarzyły, prezentując przy tym liczne fotografie. Pomysłodawcą projektu jest Pan Piotr Skuza, a współorganizatorem, a zarazem prowadzącą Pani Agnieszka Urbańczyk.