BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Cztery łapy. Oswoiłeś? Odpowiadasz! cd.

4 kwietna uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach w ramach projektu “Cztery łapy. Oswoiłeś? Odpowiadasz!”. Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać wielu rad dla obecnych jak i przyszłych właścicieli psów, jak dbać o zwierzę w domu, jakie są nasze obowiązki i powinności. Przedstawiciel Straży Miejskiej opowiedział o kwestiach prawnych związanych z posiadaniem psa natomiast pani z fundacji Canis e Catus opowiedziała o właściwej opiece nad psem. Głos zabrała także pani Małgorzata Iżyńska- radna miasta Częstochowy na temat odpowiedzialności nas- ludzi za nasze małe czworonożne pociechy. Dyrektor ZSME opowiedziała o 11 najgroźniejszych rasach psów jakie możemy spotkać w Polsce. Podczas warsztatów mieliśmy także okazję zobaczyć efekty szkolenia psa, który to brał czynny udział w spotkaniu i był  jego główną atrakcją.