DZIEŃ OTWARTY W SP38!

28 marca 2024 r. naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. Były to dzieci, które już od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej oraz ich rodzice.

A atrakcji było moc! Uczniowie klas 1a pod opieką p. Ani Kocot, 1c pod opieką p. M. Bożek, 1d pod opieką p. K. Migalskiej oraz 2c pod opieką p. A. Urbańczyk, przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek piękne kwiatuszki.

Po części oficjalnej, którą poprowadził p. Rafał Ostrowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 38, goście zostali porwali do tańca przez naszego wybitnego trenera tańca, p. Marcina Kisztelińskiego.

Następnie dzieci, w towarzystwie starszych uczniów – wolontariuszy, zwiedzały szkołę. Oglądały najważniejsze dla nich miejsca. A czekało ich wiele niespodzianek przygotowanych przez nauczycieli:

– w sali gimnastycznej nauczyciele wychowania fizycznego (p. Kinga Królik, p. Lucyna Kożuch, p. Robert Siuda, p. Paweł Bielak) przygotowali wesoły tor przeszkód, z którym dzieci znakomicie sobie poradziły,

– nauczycielki angielskiego (p. Agata Knapik, p. Agnieszka Szewczyk, p. Katarzyna Woźniak) zaproponowały językowe konkursy i zabawy ruchowe; tutaj wielką atrakcją okazała się zabawna maskotka, która rozdawał uczestnikom balony,

– wychowawczynie klas trzecich (p. Alicja Kowal, p. Patrycja Rogalska-Dymek, p. Barbara Kwarciak) wykonywały wraz z dziećmi piękne króliczki,

– goście mogli także zobaczyć, jak wygląda nasza szkolna świetlica; zabawy w tym miejscu poprowadzili wychowawcy świetlicy: p. Agata Pawłowska, p. Dagmara Zyngier, p. Maja Dobrzyńska, p. Wioletta Budzisz,

– na końcu czekała na wszystkich wspaniale wyposażona sala informatyczna, gdzie p. Dariusz Lechowicz oraz p. Kamil Polewski zapoznawali dzieci z drukiem 3D oraz okularami wirtualnej rzeczywistości.

Bardzo dziękujemy:

GOŚCIOM – DZIECIOM – bo wszystko, co robimy w szkole, robimy dla Was

GOŚCIOM – RODZICOM – bo znaleźli czas, żeby nas odwiedzić

NAUCZYCIELOM – bo to dzięki ich inwencji i zaangażowaniu szkoła jest taka, jaka jest

WOLONTARIUSZOM – bo dzięki Wam, chcemy robić jeszcze więcej.