Elektrośmieci – zbiórka

W dniach 25.04.-25.05. 2023 r., będzie trwała Zbiórka Elektrośmieci w naszej szkole.

Każdy może wziąć udział w ZBIÓRCE DOSTARCZAJĄC ELEKTROŚMIECI i zostawiając je na portierni lub w miejscu wyznaczonym przez Pana Roberta .

Wszyscy uczestnicy spisują przyniesione elektrośmieci na kartce I PRZYPORZĄDKOWUJĄ ODPOWIEDNIĄ ILOŚĆ PUNKTÓW ; uczniowie przekazują kartki z informacją do swoich Wychowawców.

“Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD a także zużyte świetlówki i LEDy.”

Za przekazane rzeczy w zależności od rodzaju elektrośmieci uczestnikom naliczane są Punkty naliczane w oparciu o zebrane ZSEE w odniesieniu do odpowiadającej im ilości KUPONÓW:

a. kupon granatowy o wartości 2 pkt.: żelazko, telefon komórkowy, klawiatura , akcesoria komputerowe, radio przenośne, toster, czajnik, suszarka do włosów, magnetowid, zabawka elektryczna, odtwarzacz DVD, mikser , młynek do kawy, zegar , kamera, waga depilator, golarka i inne o masie od 1 do 2 kg:

bkupon fioletowy o wartości 3 pkt.: monitor LCD, laptop, expres ciśnieniowy do kawy, drukarka, faks, maszynka do mielenia mięsa, frytkownica , instrumenty muzyczne, wiertarka , wzmacniacz dźwięku, radioodbiornik , komputer, robot kuchenny, wież audio i inne o masie od 2,01 do 5 kg;

c, kupon żółty o wartości 7 pkt: przenośna kuchenka elektryczna, kuchenka mikrofalowa, sprzęt HI-FI, odkurzacz , maszyna do szycia, sprzęt nagłośnieniowy, kopiarka, kasa fiskalna, i inne o masie od 5,01 do 10 kg;

d.kupon pomarańczowy o wartości 12 pkt.: monitor i telewizor kineskopowy, sprzęt HI-FI, SPRZĘT SPORTOWY Z ELEKTRYCZNYMI LUB ELEKTRONICZNYMI CZĘŚCIAMI SKŁADOWYMI, ZESTAW KINA DOMOWEGO I INNE O MASIE 10,01 do 15 kg;

e. kupon zielony o wartości 25 pkt.: urządzenia chłodnicze, lodówka , pralka , zmywarka, zamrażarka, kserokopiarka, kuchenka elektryczna, kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym, suszarka do ubrań, urządzenia wentylacyjne, i klimatyzacyjne, elektronarzędzia i inne o masie powyżej 15 kg.

Zbieramy również zużyte baterie – za każde 2 kg baterii przysługuje kupon granatowy o wartości 2 pkt.

Nagrody dla dzieci zaangażowanych w zbiórki:

• seria naklejek edukacyjnych
  • plany lekcji
  • miarki wzrostu dla przedszkolaków
  • ekologiczne worki na buty

LUCYNA KOŻUCH – koordynator Programu