Igrzyska Zdrowia

Nasza szkoła bierze udział w wielu wydarzeniach mających na celu upowszechnianie zasad zdrowego stylu życia. Do takich w ostatnim czasie z pewnością należą Igrzyska Zdrowia, które odbyły się 15 lutego na Hali Sportowej przy ul. Żużlowej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszyka.

W czasie kilku godzin uczniowie klasy 1a mieli możliwość poznać, a także sprawdzić swoje umiejętności w wielu dyscyplinach sportowych. Pod okiem instruktorów, trenerów oraz sportowców z lokalnych klubów uczniowie tym razem nie rywalizowali, ale doświadczali, poznawali i przede wszystkim świetnie się bawili.

Podczas tego wydarzenia uczniowie odwiedzili również strefę zdrowego odżywiania, obejrzeli film edukacyjny oraz sprawdzili swoją wiedzę z quizie sportowym.