BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Sukces naszych uczniów w XI Powiatowym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym „EKO – maniak”

6 listopada, troje uczniów z klas szóstych, Małgorzata Motyl, Natalia Poniatowska
 i Ksawery Sabuda, zdobyło III miejsce w Powiatowym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym „EKO – maniak”. To już XI edycja konkursu, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 46 w Częstochowie. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk. W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało – „Woda to życie”.

Zmagania podzielono na 4 etapy. W pierwszej rundzie, drużyny przedstawiały  jury
 i innym uczestnikom prezentację dotyczącą ochrony wody,  wybranego problemu ekologicznego lub zwierzęcia wodnego. W trzech pozostałych rundach uczestnicy, pracując w grupach, musieli wykazać się wiedzą o wodzie oraz znajomością tematyki problemów ekologicznych, takich jak: smog, kwaśne deszcze, eutrofizacja wód czy globalne ocieplenie.

Serdecznie gratulujemy.