BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Wielka moc książek – Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów

Biblioteka szkolna kolejny raz przystąpiła do projektu związanego z ogólnopolską kampanią Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Kampania zainicjowana została w 2017 roku, już trzy miliony Wyprawek Czytelniczych przekazano dzieciom. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Hasło przewodnie nowej odsłony kampanii brzmi, „Co można mieć za trzy miliony?

Uczniowie klas pierwszych podczas uroczystości Pasowania na czytelnika otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład, których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. W ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek” przeprowadzono zajęcia czytelnicze na podstawie książki „Pierwsze abecadło”. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest czytanie książek od najmłodszych lat. Zaprezentowano spot nowej odsłony kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”- „Co można mieć za trzy miliony?” Kampania “Mała książka – wielki człowiek” 2021 – spot 30″ – YouTube oraz teledysk powstały w ramach kampanii. “Mała książka – wielki człowiek” Mietek Szcześniak – YouTube

Uczniowie również zastanawiali się „Co można mieć za trzy miliony?”. Wyliczali rzeczy materialne, ale uświadomili sobie, że nie da się wszystkiego kupić, są wartości bezcenne, jak przyjaźń, szczęście, bliskość, miłość, ciekawość świata, odwaga. Dużo więcej daje nam czytanie książek, można mieć niezliczone przygody, odkrywać fantastyczne miejsca, poznawać niezwykłych bohaterów, wybrać się w podróż w krainę wyobraźni. Najmłodsi czytelnicy już wiedzą, jaka wielka moc tkwi w książkach.

Dodatkowe egzemplarze Wyprawki zostały włączone w zasób biblioteki szkolnej i służą nauczycielom i bibliotekarzom w przygotowaniu zajęć.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Iwona Tutak