Wielkanoc z Siostrą Mileną

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „Wielkanoc z Siostrą Mileną” zainicjowanej przez siostrę Milenę ze zgromadzenia św. Józefa.  Palmy zostały stworzone tylko z naturalnych elementów. Zasady były proste – minimalna wielkość palmy to metr, natomiast maksymalnie mogły mieć półtora metra wysokości. Nasza piękna palma powstała z połączenia małych pojedynczych gałązek i dwóch większych palm zrobionych przez młodsze i starsze klasy naszej szkoły. W akcji wzięło wiele placówek przedszkolnych i szkolnych.  Akcja polegała na wykonaniu palmy wielkanocnej z naturalnych elementów – stanowiącej część tradycji związanej z Niedzielą Palmową. Nasza prezentowała się wyjątkowo pięknie. Te i inne palmy przygotowane przez częstochowskie przedszkola i szkoły można oglądać na placu przed IV LO im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Koordynator akcji p. Asia i reprezentanci szkoły Ewa, Anastasia i Tymon odebrali podziękowania z rąk organizatorów. Gościem honorowym akcji był naczelnik wydziału edukacji był pan Rafał Piotrowski.  Zapraszamy do reportażu tv Orion link poniżej.