BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi – warsztaty biblioterapeutyczne z elementami filmoterapii

13 grudnia klasa VIA wzięła udział w zajęciach biblioterapeutycznych z elementami filmoterapii, zorganizowanych w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN WOM w Częstochowie  

Poruszały one problem inności, szacunku i życzliwości. Warsztaty opierały się na książce Cudowny chłopak autorstwa J. R. Palacio oraz na filmie pod tym samym tytułem. Celem zajęć było kształtowanie postawy tolerancji i szacunku wobec ludzi, rozwijanie empatii, a także budowanie poczucie własnej wartości. Na zajęciach podejmowano takie tematy jak: dyskryminacja oraz przestrzeganie praw człowieka. Takie zajęcia to idealna recepta na dobre relacje w klasie.

Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć Pani Katarzynie Kucharzewskiej.

Do zobaczenia w bibliotece:)