BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Bieg Orląt Lwowskich

W dniu dzisiejszym tj. 04.10.23r., w naszej szkole odbył się Bieg Orląt Lwowskich. Udział w nim wzięli uczniowie klas trzecich 3a, 3b i 3c, którzy biegli na dystansie 1421 metrów. Bieg ten organizowany był przez Częstochowski Oddział  Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Szkoła Podstawowa nr 14 im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Wymienione wyżej liczby mają bezpośrednie odniesienie do wydarzeń  z lat 1918 – 1919. W walkach o Lwów zginęło wtedy 1421 dzieci i młodzieży a najmłodszy – Janek Kukawski miał zaledwie 9 lat. To były Orlęta Lwowskie.

Gratulujemy, każdy z uczestników ukończył bieg. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale.