BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Dzień Głośnego Czytania 2023

29 września 1888 roku urodziła się autorka wspaniałych opowieści dla dzieci – Janina Porazińska. 113 lat później to ten wrześniowy dzień został ustanowiony przez polską sekcję  IBBY jako święto głośnego czytania. Z tej okazji w naszej bibliotece zorganizowano dwudniowe wydarzenie dla uczniów klas pierwszych.

W czwartek, 28 września, klasa I D oraz 1 A poznały bibliotekę, jej księgozbiór oraz jednego z bohaterów jednej z naszych książek – Plastusia. Efektem tych zajęć  są liczne figurki z plasteliny oraz piękne ilustracje przedstawiające czerwononosego bohatera.

Piątek, 29 września, uczniowie klasy I B wysłuchali „Bajki o smoku Kubie” Mariusza Kozubka pięknie odczytanej przez panie Annę Hiller oraz Annę Dąbrowską z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN “WOM” w Częstochowie. Niesamowita historia najdziwniejszego smoka utwierdziła naszych najmłodszych uczniów, że  warto żyć w zgodzie ze sobą. Udawanie kogoś  innego nie uczyni nas nigdy szczęśliwymi.