BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W dniu 9 października 2023 r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM zrealizowany w ramach Konkursu „Odblaskowa szkoła” organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami postanowili świecić przykładem i przyjść do szkoły w strojach odblaskowych. Dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym oraz rozwiązywały testy wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.  Najważniejszym punktem dnia było spotkanie z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego KMP w  Częstochowie sierż. szt. Marcinem Knysakiem. Pan policjant podczas prowadzonej prelekcji przybliżył nam zasady prawidłowego poruszania się po drogach oraz utrwalił naszą wiedzę na temat numerów alarmowych. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy też gościć policyjną maskotkę- pieska Sznupka, który swoją obecnością umilił nam ten niezwykły dzień.

Agnieszka Urbańczyk