BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Jak uczniowie naszej szkoły widzą uzależnienia?

Poniżej można zobaczyć prace naszych uczniów z klas 5-7 na plakat “Uzależnienie cichy, a groźny problem” 

Prace powstały podczas projektu, który ZSE i Nasza Szkoła zrealizowała z Częstochowskim Stowarzyszeniem Amazonek. Projekt uzyskał wsparcie UM Częstochowa.

 W dniu 01.12.2020r. odbyła się także międzypokoleniowa konferencja online pt: „Porozmawiajmy o uzależnieniach” z udziałem ekspertów oraz uczestników zadania.

Realizowane zadanie skierowane było zarówno do dzieci, młodzieży, amazonek, seniorów oraz osób zainteresowanych. Naszą szkołę podczas konferencji godnie reprezentowały dziewczynki z klasy 8a: Martyna Pawlowska, Martyna Krawczyk, Martyna Kublicka, Julka Michalska, Martyna Matyjas, Lena Gworys, Ada Wekiera, Zosia Wosik, Nadia Pawyza, Zofia Pałyga, Oliwia Śleszyńska.

W trakcie konferencji podsumowano również realizację zadania z zakresu Zdrowia publicznego Wspieranie programów z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym: Postaw na rodzinę- Kocham i Rozumiem Kampania profilaktyczno-edukacyjna z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym.

Podczas konferencji ogłoszono wyniki konkursu plastycznego dla młodzieży na temat sieci uzależnień. W konkursie udział brali uczniowie ze SP 38 oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie. Zostali wyłonieni zwycięzcy w dwóch kategoriach wiekowych.

Miło mi poinformować o wynikach:

I miejsce Marcelina Wawrzyńczyk

II miejsce Julia Sznober

III miejsce Wiktor Goldsztain

wyróżnienie: Amelia Prasałek, Samuel Zieliński

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym:

 Mateusz Jędrak klasa 6a

 Gabriela Kowalczuk klasa 7a

Marcelina Wawrzyńczyk klasa 6c

Jakub Brol klasa 7a

Zofia Burczy klasa 6c

Natalia Jędrak klasa 6a

Wiktor Goldsztain klasa 5b

Natalia Kołodziej- Rolińska klasa 7a

Julia Sznober klasa 7c

Vanessa Matyszczak klasa 5b

Amelia Prasałek 6c

 Samuel Zieliński 7d

Karolina Słotwińska 7c

Martyna Zając 6c