BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

„Polecamy do czytania …- książki z bibliotecznej półki SP 38”/odsłona czwarta

Posłuchaj artykułu

POZNAJ niezwykłe książki autorstwa Barbary Kosmowskiej. 

Autorka książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Laureatka wielu głównych nagród za książki dla dzieci w konkursach: Książka Przyjazna Dziecku (Niezłe ziółko, Kolorowy szalik), Literackiego im. Astrid Lindgren (Gwiazda z pierwszego piętra, Pozłacana rybka) i Żółta Ciżemka (Niezłe ziółko).

POZNAJ piękną historię o niezwykłej babci autorstwa Barbary Kosmowskiej /kl. 1-3

Eryk, choć z Babcią Malutką spędził niewiele czasu, jest szczęśliwy, że starsza pani zatrzyma się na dłużej w jego domu. Nikt tak jak Babcia Malutka nie potrafi wysłuchać chłopca i opowiadać o dalekich podróżach. A co jeszcze ważniejsze ‒ nikt tak dobrze Eryka nie rozumie. Czy dar mądrości, jaki otrzymał w prezencie od babci, wystarczy, by odkryć swoją wartość, nowych przyjaciół i jasne strony dorastania? 

To piękna historia o szukaniu i znalezieniu tego, co jest prawdziwym dziecięcym skarbem ‒ wiary w siebie i szacunku dla innych.     

 „Niezłe ziółko” Barbara Kosmowska – fragment książki. Złącznik nr 1

POSŁUCHAJ fragmentu książki „Niezłe ziółko” w wykonaniu Anny Polony

POZNAJ historie dzieciaków, które chodzą do podstawówki autorstwa Barbary Kosmowskiej /kl. 4-5

Do klasy dołączył Nowy. Komu trudniej? Nowemu czy reszcie klasy? Zwykle rację ma „reszta”, bo siła w grupie. Ale czy zawsze? Czy również tym razem?

 Barbara Kosmowska w książce „Kolorowy szalik” pokazuje jak ciężko być nowym w grupie i jak dużo odwagi potrzeba, by wyjść poza schematy i otworzyć się na drugiego człowieka. 

„Kolorowy szalik” Barbara Kosmowska – fragment książki. Załącznik nr 2

POZNAJ niezwykłą historię Buby opowiedzianą przez Barbarę Kosmowską/kl. 6-8

Kiedy ma się rodziców, dziadka, ukochaną parę dżinsów, martensy i własny pokój – życie wydaje się całkiem znośne i Buba o tym wie. Ale Buba to gracz, który walczy o najwyższą stawkę, jaką jest rodzinne szczęście. Bo Bubie do szczęścia potrzebne jest zawsze szczęście innych. Taka już jest. Jej główna bohaterka jest postacią bardzo pozytywną, niestety – mnóstwo poważnych problemów spada na jej nastoletnią głowę. Z opresji zawsze wychodzi z twarzą i więcej – swoim optymizmem rozwesela także twarze (i serca!) innych.

„Buba” Barbara Kosmowska – fragment książki. Złącznik nr 3

Książki zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Miłej lektury!

Iwona Tutak