Wycieczka integracyjna

W dniach 19 i 20 października klasy czwarte wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę integracyjno- edukacyjną do Gliwic. Pierwszym obiektem było Funzeum. Dzieci mogły tam uwolnić swoją wyobraźnię, doświadczać i bawić się światłem. To nie było zwykłe zwiedzanie a niepowtarzalna i ekscytująca przygoda. Dzięki naszym przewodnikom dzieci podczas beztroskiej zabawy mogły się sporo dowiedzieć o otaczających nas kolorach i magii światła. Następny punkt zwiedzania było Kolejkowo. Świat w miniaturze w skali 1:25. Przekraczając progi Kolejkowa przenieśliśmy się do innego świata powstałego z marzeń powołanych do życia. Była to podróż po znanych miejscach Śląska i Dolnego Śląska, które są na wyciągnięcie ręki. Gwar ulic, jeżdżące samochody, tramwaje, pływające statki. To wszystko w towarzystwie stukotu pociągów kursujących pomiędzy kolejnymi stacjami. Tak jak w życiu codziennym, tak i w Kolejkowie radość przeplata się z powagą. Autentyczne budowle czy najważniejsze momenty historii wzbogacone są szczyptą humoru.