Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto zostało ustanowione, by przybliżyć społeczeństwu działania rozmaitych organizacji na rzecz innych zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.

To okazja do tego, by pokazać światu, jak ważną rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych.

W Dniu Wolontariusza postanowiliśmy przybliżyć uczniom ideę wolontariatu, opowiedzieć o akcjach charytatywnych i działaniach realizowanych w naszej szkole (akcje, zbiórki, tutoring młodzieżowy).

To święto stało się też okazją do wyrażenia wdzięczności i podziękowań za bezinteresowną pomoc oraz wsparcie okazywane potrzebującym.

Zapraszamy do galerii prac plastycznych przygotowanych przez naszych uczniów. Temat prac „WARTO POMAGAĆ”.